Klima ve Isıtma Servisi

Yolculuk sırasında aracınızın içindeki havanın kalitesi için belirli aralıklarla araç klima temizleme servisine gitmeniz gerekmektedir. Özellikle mevsim geçişleri, sadece yayalar için değil araç sürücüleri için de oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Düzgün çalışmayan klimayla yazın sıcağında uzun süreler araba kullanmak, kışın ise titreyen el ve ayaklarla yolculuk yapmak oldukça zordur. Bu gibi zorlukların yaşanmaması için araç klima temizleme servisine zamanında gitmek ve bakım yaptırmak oldukça önemlidir. Bu yazımızda araç klima temizleme servisi hakkında merak ettiklerinizi ele aldık.

Ne Sıklıkla Araç Klima Temizleme Servisine Gitmeliyim?

Klimanın işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için aracınızı yıllık periyodik bakım yaptırdığınız zaman muhakkak kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Periyodik bakımınızı ne sıklıkla yapmanız gerektiğini öğrenebilmek için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. İhtiyaç olmasa dahi klimanızı 15 günde bir muhakkak çalıştırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde filtrelerde zamanla kir ve küf oluşumuna neden olabilmekte ve solunan kirli hava neticesinde, oldukça sık görülen lejyoner hastalığına buna benzer solunum yolu ve akciğer hastalıklarına yakalanabilme ihtimaliniz artmaktadır.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde araç klima temizleme işlemi, içerideki nemi sağlıklı bir seviyede tutmakta ve koronavirüsün yayılımını önleyici görev üstlenmektedir.

Aracınızın Klimasını Her Hava Koşuluna Uygun Hale Getirin

Günümüzde araçlarda bulunan yardımcı ısıtıcı ve diğer klima sistemleri, hala bazı araçlarda bulunmamaktadır. Ancak aracınızın değerini zamanla artırmak ve sürüş konforunuzu yükseltmek isterseniz, Etiler Oto Servis‘te bu hizmetleri sizler için sağlayabiliriz. Aracınız hangi sınıfta olursa olsun alanında uzman ekibimizle ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun sistemi sunar. Araç klima temizleme işlemi, havanın nasıl olduğunun önemi olmaksızın 4 mevsim boyunca keyifli ve sağlıklı sürüş keyfi yaşamanızı sağlar.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Araç içi klima bakımı içerisinde klimanız anti-bakteriyel işlemden geçirilir ve polen filtresi değişimi uygulanır. Zamanla yaşanan kötü koku oluşumu ve aracın ısınmaması ya da soğumaması problemi de genellikle bu mekanizmalarda yaşanan arızalardan kaynaklanmaktadır. Araç klima gazının da kontrolünün yapılması ve yeni gaz dolumu, sistemin ilk günkü gibi çalışmasını sağlar.

Araç Klima Bakım Fiyatları

Araç klima temizleme ve bakım işlem ücreti ve daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ederek form doldurabilir, çalışma saatleri içerisinde bizleri arayabilir ya da info@etilerotoservis.com adresine mail atarak merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz!